نرم افزار متلب در مهندسی برق

وقتی صحبت از نرم افزار متلب به میان می آید همه آن را به مهندسی برق نسبت می دهند. نرم افزار متلب در مهندسی برق کاربردهای فراوانی دارد و به عنوان یک نرم افزار پایه در این رشته محسوب می شود. نرم افزار متلب در واقع یک زبان برنامه نویسی بسیار آسان و ساده برای انجام محاسبات ریاضی و مهندسی می باشد. در رشته مهندسی برق به منظور شبیه سازی و تحلیل سیستم های قدرت از نرم افزار متلب استفاده می شود در نرم افزار متلب تحلیل سیستم های قدرت مربوط به قسمت sim power system می باشد. در مهندسی برق برنامه نویس می تواند به راحتی از sim power در راستای بهبود و گسترش سیستم های کنترلی و قسمت شبکه استفاده کند. برنامه نویس مهندسی برق می تواند با استفده از ابزار های موجود در simulink طراحی کنترل کننده را انجام دهد. از طرفی می توان ترکیبات مکانیکی, هیدرولیکی و پنوماتیکی را با توجه به ابزارهای موجود در simscspe به مدل اضافه کرد و یک پردازش یکپارچه را انجام داد.

قابلیتهای نرم افزار متلب در مهندسی برق

یکی از قابلیت های مهم نرم افزار متلب در مهندسی برق توانایی ارتباط این نرم افزار با بعضی از نرم افزارهای دیگر و یا تجهیزات سخت افزاری از طریق مدارهای واسط می باشد. در این نرم افزار این ارتباط از طریق خروجی های مدار تحلیل می شود.

دانلود نرم افزار متلب

Summary
Article Name
نرم افزار متلب در مهندسی برق
Description
وقتی صحبت از نرم افزار متلب به میان می آید همه آن را به مهندسی برق نسبت می دهند. نرم افزار متلب در مهندسی برق کاربردهای فراوانی دارد و به عنوان یک نرم افزار پایه در این رشته محسوب می شود.
Author
Publisher Name
سامانه برونسپاری پروژه
Publisher Logo

لطفا امتیاز دهید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *