نرم افزار SAS


نرم افزار SAS
یکی از نرم افزار های پرقدرت در زمینه تجزیه و تحلیل های آماری و غیر آماری است.  نام این نرم افزار مخفف Statiscal Analysis System است. این نرم افزار  بیشتر روش های رایج آماری را پوشش می دهد و محقق می تواند فرمان های مورد نیاز خود را انتخاب کند. این نرم افزار آماری برای حرفه ای ها می باشد. طراحی در این نرم افزار به گونه ای است که تمامی کاربران در تمامی سطوح اعم از مبتدی تا پیشرفته قادر به استفاده از آن هستند. در نرم افزار SAS  بر خلاف نرم افزار SPSS روش اصلی کار بر اساس برنامه نویسی است. قبلا بر نامه نویسی در نرم افزار SAS تحت برنامه Dos بود اما در نسخه های جدید تحت برنامه ویندوز است. امکان برنامه نویسی برای تحلیل های ماتریسی و به طور کل امکان برنامه نویسی برای تحلیل های پیشرفته آماری از مهمترین مزایا و خصوصیات نرم افزار SAS است. یکی دیگر از نقاط قوت این نرم افزار بخش HELP آن است که بسیار قدرتمند طراحی شده است. توضیحات در بخش HELP بسیار ساده و روان و بدن استفاده از کلمات تخصصی است و این باعث شده تا استفاده از این قسمت برای بسیاری از کاربران آشنایی و آموزش نرم افزار از این قسمت  آسان باشد. یکی از نقاط ضعف این نرم افزار گرافیک ضعیف آن نسبت به سایر نرم افزار های مشابه است. در اکثر کشورهای پیشرفته از نرم افزار SAS به عنوان یکی از قوی ترین نرم افزارهای آماری به طور گسترده استفاده می شود. آشنایی با این نرم افزار برای محققان آمار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کاربردهای نرم افزار SAS

با استفاده از این نرم افزار می توان تجزیه و تحلیل انواع مدل های خطی و غیر خطی, انواع تحلیل های ماتریس, تحقیق در عملیات, سری های زمانی, روش های چند متغیره پیوسته و گسسته آماری, کنترل کیفیت آماری و…. را انجام داد.

لینک دانلود نرم افزار SAS

Summary
نرم افزار SAS
Article Name
نرم افزار SAS
Description
نرم افزار SAS یکی از نرم افزار های پرقدرت در زمینه تجزیه و تحلیل های آماری و غیر آماری است. نام این نرم افزار مخفف Statiscal Analysis System است. این نرم افزار بیشتر روش های رایج آماری را پوشش می دهد و محقق می تواند فرمان های مورد نیاز خود را انتخاب کند.
Author
Publisher Name
سامانه برونسپاری پروژه

لطفا امتیاز دهید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *