آموزش نرم افزار متلب – مقدمه

  • توسط: مدیر
  • فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۵
  • 5/5 (1)

 آموزش ­نرم افزار متلب دوره پایه

نرم افزار متلب مخفف واژه ­ی MATRIX LABORATERY به معنی آزمایشگاه ماتریس است. اساسا علت این نامگذاری برخورد ماتریس وار این نرم افزار با متغیرها است.به عنوان یک زبان برنامه ­نویسی صنعتی شناخته می­شود که به دلیل سادگی و کاربردی بودن نسبت به سایر زبان­ها کاربردهای فراوانی را در مسائل مهندسی پیدا کرده است. از این رو امروزه بسیاری از پروژه ­های مهندسی، پایان­ نامه ها و مقالات، تحلیل­های صنعتی و… توسط این نرم ­افزار شبیه­ سازی و … اجرا می­شود. این نرم افزار متخص به رشته خاصی نمی باشد و در تمام رشته ها که به نوعی نیازمند محاسبات ریاضی، آماری، تصمیم گیری، بهینه سازی، کنترل و… هستند کاربرد دارد. مانند: مهندسی برق، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، عمران، مکانیک، صنایع و…، مدیریت، اقتصاد و… ما سعی بر آن داریم تا با آموزش نرم افزار متلب شما را در انجام این گونه پروژه ها یاری رسانیم.

ماژولهای نرم افزار متلب

نرم افزار متلب دارای ماژول­های مختلفی است که دانستن تمام این بخش­ها نه ممکن است و نه لازم. به نوعی می­توان گفت این نرم­ افزار نیاز محور است و باید علاوه بر آشنایی به نکات اساسی برنامه­ نویسی با آن که در همه کاربردها یکسان است، بسته به نیاز خود به یادگیری بخش(ماژول) مورد نیاز خود پرداخت. بخش­هایی مانند بهینه­ سازی(Optimizationشبکه­ های عصبی (neural network) و منظق فازی (fuzzy logic)، سیمولینک (Simulink)، محاسبات عددی(مشتق و انتگرال عددی)، طراحی کنترل و سیستم کنترلی، پردازش تصویر، تحلیل­های مهندسی و حل مسائل مهندسی و آماری مختلف، از جمله مهمترین بخش­های این نرم ­افزار است.

مراحل آموزش نرم افزار متلب

از این رو برای آموزش نرم افزار متلب تحلیلی، صنعتی و کاربردی، ابتدا باید مختصری از برنامه­ نویسی با کمک این زبان ساده را آموخت و کلیات نرم­ افزار، آشنایی با دستورات، متغییرها و محاسبات ریاضی ساده را فراگرفت. سپس بسته به نیاز، به بخش خاصی از نرم افزار مراجعه کرد. در این دوره­ی آموزشی، آشنایی با محیط نرم افزار متلب، متغییرها، زبان برنامه­ نویسی، کار با ماتریس­ها، انجام محاسبات ریاضی به شکل دقیق و عددی(انتگرال، مشتق و…)، رسم نمودارهای مختلف، تعریف توابع، حل مسائل وشبیه­ سازی های ساده مهندسی و غیر مهندسی… آموزش داده می­شود.

دانلود نرم افزار متلب

لطفا امتیاز دهید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *