بهینه سازی با نرم افزار متلب

  • توسط: مدیر
  • اردیبهشت ۱۱ام, ۱۳۹۵
  • هنوز امتیازی ثبت نشده.

بهینه سازی در نرم افزار متلب  با الگوریتم های رایج

نرم افزار متلب به عنوان یک ابزار قدرتمند ریاضی، امروزه با بسیاری از حوزه های علم و دانش، عجین شده است. از جمله کاربردهای مهمی که در متلب گنجانده شده است، این الگوریتم ها هر یک با روش خاص خود و بسته به منطق خاصی در مسائل به کار می روند. از جمله الگوریتم های معروف در پروژه ها و مسائل می توان به کلونی مورچگان، الگوریتم ژنتیک، الگوریتم گرگ خاکستری، کلونی زنبور و روش ازدحام ذرات ( PSO ) اشاره کرد.نرم افزار متلب امکان دسترسی ساده به این الگوریتم ها را تنها از طریق دستوراتی ساده فراهم کرده است. همچنین محیط optimization toolbox هم محیطی گرافیکی است که برای انجام عملیات های مختلف از جمله انجام پروژه های بهینه سازی استفاده می شود.

بهینه سازی منحصر به رشته خاصی نیست 

در بسیاری از رشته ها  مختلف، مدیریت، مهندسی و…،کاربرد دارد. در اصل، یافتن بهترین پاسخ، از بین مجموعه پاسخ های ممکن برای یک مسئله است تا اهداف پروژه بهینه شده و به بهترین حالت اهداف مسئله رسید. چنانچه یک تابع هدف موجود باشد، بهینه سازی تک هدفه، و چنان چه چند تابع هدف جود داشته باشد، چند هدفه است. در هر مسئله هم ممکن است چندین قید خطی و غیر خطی موجود باشد. با این روش پارامترهای پروژه به گونه ای تعیین می شود تا اهداف مسئله به بهترین شکل ممکن ارضا شوند.

برخی از پروژه های این حیطه در کاربردهای مختلف را می توان در زیر اشاره نمود:

۱- بهینه سازی تک هدفه و چند هدفه مبدل های حرارتی مختلف با الگوریتم ژنتیک

۲- بهینه سازی تیر ورق قوسی در پل ها با استفاده از الگوریتم PSO

۳- بهینه سازی سبد سرمایه با هزینه های معاملاتی خطی

۴- پخش بار بهینه در شبکه های قدرت به روش PSO

۵- بهینه سازی مسیر یابی وسایل نقلیه در شبکه توزیع لجستیک زنجیره های تامین به کمک کلونی مورچگان

ما در مجموعه خود با بهره گیری از بهترین متخصصین، پروژه های این حیطه با نرم افزار متلب را در تمام رشته ها و کاربردهای صنعتی و غیر صنعتی به بهترین شکل اجرا می نماییم. انجام پروژه های بهینه سازی های تک هدفه و چند هدفه خود با هر الگوریتم یا تکنیک خاصی را با اطمینان خاطر به متخصصین ما واگذار نمایید.

دانلود نرم افزار متلب

Summary
Article Name
بهینه سازی با نرم افزار متلب
Description
بهینه سازی با نرم افزار متلب در بسیاری از رشته ها کاربرد دارد. در رشته های مختلف، مدیریت، مهندسی و...، از بهینه سازی استفاده خواهد شد. بهینه سازی در اصل، یافتن بهترین پاسخ، از بین مجموعه پاسخ های ممکن برای یک مسئله است تا اهداف پروژه بهینه شده و به بهترین حالت اهداف مسئله رسید.
Author
Publisher Name
سامانه آموزشهای پروژه محور ادکس EdEx.ir
Publisher Logo

لطفا امتیاز دهید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *