نرم افزار متلب چیست

  • توسط: مدیر
  • خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۵
  • 4.67/5 (3)

 تولید کننده نرم افزار متلب

شرکت مت ورکس در ماساچوست آمریکا، تولید کننده نرم افزار متلب می باشدکه از تاریخ ۱۹۸۴ در حال تولید این نرم افزار کاربردی شده است. واژه متلب به دو معنی زبان برنامه نویسی و محیط محاسبات عددی می باشد و از دو برنامه کلیدی جدا از هم ماتریس و زبان برنامه نویسی(matrix,laboratory) ساخته شده است. این نرم افزار دارای زبان های برنامه java,c++,cمی باشد. ر اساس عملیات ماتریس بنا نهاده شده است ماتریس به شکل آرایش خطی و مستطیلی اعداد ( شامل سطر و ستون و اعداد مختلف درون آن می باشد.) در این  نرم افزار همه داده ها ( حتی داده های منفرد) و اطلاعات بر اساس حالت ماتریس ذخیره می گردد. البته این بدین معنی نیست که فقط اعداد و ارقام در این نرم افزار وجود دارد بلکه اشکال و ساختارهای گرافیکی نیز به شکل نمودار ها، بردار ها و … دیده می شود.

خصوصیات مطلوب نرم افزار متلب

از جمله خصوصیات مطلوب نرم افزار متلب می توان به، بالا بودن سطح زبان برنامه نویسی آن و محیط یادگیری آسان همراه با مدیریت مطلوب تر کدهای دستوری، داده ها و فایل ها توسط ابزارهای پیشرفته داخل خود برنامه می باشد. این نرم افزار دارای حل مسائل ریاضی همچنین حل مسائل جبری، توابع، مسائل آماری و تجزیه و تحلیل های قوی و توابع گرافیکی به شکل های دو بعدی و سه بعدی برای به شکل درآوردن و تجسم داده ها، اطلاعات و محاسبات می باشد. یکی دیگر از ویژگی های مطلوب دیگر نرم افزار متلب ساختن application هایی با داشتن رابط های شخصی می باشد و شخصی سازی آن جز ویژگی های برتر این نرم افزار است. این نرم افزار را می توان به عنوان یک رابط جهت کاربران گرافیکی نیز در نظر گرفت.

متلب- edex.ir

کاربرهای نرم افزار متلب

نرم افزار متلب دارای کاربردهای فراوانی است از جمله کاربردهای آن در حیطه مهندسی جز مطرح ترین نرم افزارهای قابل استفاده است از نرم افزار متلب می توان جهت ایجاد اپلیکشن های پردازش و ارتباط سیگنالی، کنترل سیستم، گرفتن تست و اندازه گیری ها، پردازش کردن عکس و فیلم، بسیاری از محاسبات مالی و همچنین زیست شناسی بهره برد. بنابراین استفاده از نرم افزار متلب پاسخ گوی نیاز محققان و دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی می باشد اهمیت این نرم افزار باعث شده است که در بعضی رشته های دانشگاهی جز واحدهای درسی اصلی قرار گرفته و یا کارگاه های آموزشی برای دانشجویان در دانشگاه قرار داده شود. بنابراین آموزش حرفه ای نرم افزار متلب می تواند بر بهتر کردن کیفیت پروژه تحقیقاتی و پروژه اجرایی شما اثر مستقیم داشته باشد.

دانلود نرم افزار متلب اینجا

Summary
نرم افزار متلب چیست
Article Name
نرم افزار متلب چیست
Description
از نرم افزار متلب می توان جهت ایجاد اپلیکشن های پردازش و ارتباط سیگنالی، کنترل سیستم، گرفتن تست و اندازه گیری ها، پردازش کردن عکس و فیلم، بسیاری از محاسبات مالی و همچنین زیست شناسی بهره برد
Author
Publisher Name
سامانه آموزشهای پروژه محور ادکس EdEx.ir
Publisher Logo

لطفا امتیاز دهید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *