نرم افزار Eviews بخش دوم

  • توسط: مدیر
  • شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۵
  • هنوز امتیازی ثبت نشده.

نرم افزار Eviews بخش دوم

نرم افزار Eviews بخش دوم در ارتباط با کاربرد های مختلف این نرم افزار در بخش  تجزیه و تحلیل روابط آماری و اقتصادسنجی، پیش بینی فروش، شبیه سازی، پیش بینی های کلان اقتصادی است. در این نرم افزار اجزا به بخش های کوچکتری قابل تفکیک است که از طریق روابط گرافیکی بهم مرتبط می شوند و امکان تبادل اطلاعاتی برای کاربر فراهم است بدین ترتیب دامنه ی وسیعی از تکنیک های اقتصاد سنجی بدون نیاز به برنامه نویسی وجود دارد.

ویژگی های نرم افزار EViews

طراحی این نرم افزار به صورت گسترده می باشد  و طوری است که نیازی به برنامه ای خاص برای بررسی فرمت ها نیست.برنامه ی دیگری که در نرم افزار Eviews موجود است تعیین برنامه ای از پیش نوشته شده  می باشد که باز هم از طریق رابط های گرافیکی بهم مرتبط هستند.

مفاهیم آماری قابل اجرا در نرم افزار Eviews

نرم افزار EViews  به صورت یک پکیج کامل است که مجموعه ی از معادلات آماری و اقتصادسنجی را شامل می شود.در این مجموعه آمار بنیادی آزمون های ریشه ی واحد و هم انباشتگی و تعدیلات فصلی و فیلترینگ و تخمین  الگو های مختلف بررسی می شود که بر اساس تجزیه و تحلیل داده های تلفیقی است که در ادامه به توضیح هر یک به اختصار می پردازیم.

آمار  بنیادی

از طریق آمار بنیادی سه دسته از گروه داده را می توان مورد بررسی قرار داد دسته های داده شامل : داده های مقطعی و سری زمانی و داده های تلفیقی می باشد.

در آزمون فرضیه  هر آنچه که مرتبط است به میانگین مورد بررسی قرار می گیرد و هم چنین زمانی که برای چند نمونه مقادیری خاص در نظر گرفته می شود میزان برابری و عدم برابری آنها توسط آزمون فرضیه مورد بررسی قرار می گیرد.

توسط هیستوگرام و سایر روش های محاسباتی مثل نمودار دهک و نمودار Q یکسری توزیع احتمالی داده حاصل می شود که در انتها این داده ها مورد ارزیابی گرافیکی قرار می گیرند این ارزیابی به این خاطر می باشد که داده های مختلف که حال یا به صورت سری هستند و یا به صورت انفرادی با طیف متنوع و مختلفی که دارند مورد بررسی قرار گرفته و نحوه ی توزیع آنها بررسی شود که آیا به صورت نرمال بوده یا به روش های مختلف دیگر است.

 

 

لطفا امتیاز دهید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *