نرم افزار Eviews

  • توسط: مدیر
  • شهریور ۹ام, ۱۳۹۵
  • هنوز امتیازی ثبت نشده.

نرم افزار Eviews با تکنیک های جدید آماری

برای تصمیم گیری وبررسی پدیده های قابل ارزیابی در مسائل اقتصادی به علم و دانشی نیاز است که توسط نرم افزار Eviews   ترکیبی از مفاهیم آماری و الگوهای ریاضی و رفتار های اقتصادی جمع آوری شده  و در کل ساختاری به منظور بهینه سازی با عدم کنترل فراهم آمده است .

نرم افزار Eviews یک ترکیب دو اسمی از واژه های economic  و view می باشد که همان طور که از نامشان پیداست یعنی از این نرم افزار در مشاهدات اقتصاد سنجی استفاده می شود.

نرم افزار Eviews از آن دسته نرم افزار های جدید است که با استفاده از تکنیک های جدید آماری و اقتصاد سنجی و پیش بینی و ارزیابی فروش به تجزیه و تحلیل هزینه و بودجه پرداخته است .

این تکنیک های جدید به کار رفته در نرم افزار Eviews :

تکنیک روش نامحدود و ساختاری VAR :

این تکنیک قادر است تا پیوند بین معادلات مختلف را ایجاد سازد مثلا معادلات سری زمانی تک متغیره با سایر مدل های معادلاتی وخوبی این تکنیک در این است که به تعیین متغیر سازی دیگر نیازی نیست و یک ساختار ثابت و یکسان برای متغیر ها در نظر گرفته می شود که بر طبق این الگو همه ی متغیر ها به صورت درون زا هستند یعنی تابعیت آنها با سایر متغیرها می باشد.

و دیگری مدل ARIMA

متغیر های وابسته چگونه پیش بینی می شوند ؟

با اثرگذاری متغیرهای توضیحی بر متغیرهای وابسته مدل نهایی پیش بینی می شود متغیرهای توضیحی به صورت یک پیش نیاز هستند که تا نباشند نمی توان متغیر وابسته را مشخص نمود. پیش بینی متغیر توضیحی عملا کاری دشوار است و راهکار ارائه شده برای این قسمت استفاده از مدل های تک متغیره می باشد این امکان از طریق حافظه ی تاریخی متغیر ممکن است توسط حافظه ی تاریخی متغیر امکان هر گونه مدل سازی و پیش بینی وجود دارد. که یکی از رایج ترین روش های مورد استفاده در این بخش استفاده از مدل ARIMA  می باشد.

با استفاده ازآنالیز داده و پس از تجزیه و تحلیل داده ها از طریق فرمول های محاسباتی موجود ارتباط بین داده ها به صورت یک پکیج نرم افزاری تهیه و جمع آوری می شود که استفاده از این پکیج نرم افزاری برای کاربر بسیار ساده و آسان است.

این نرم افزار با یک نمودار بندی صحیح پس از دریافت ورودی ها و خروجی ها جدولی را به شماارائه می دهد داده ها در این نرم افزار به صورت اصولی طبقه بندی شده اند .

در نرم افزار Eviews یک پوشه ی کاری مشاهده می شود که تمامی اطلاعات در این قسمت قرار می گیرد برای آسودگی کاربر در هنگام استفاده از نرم افزاراست همچنین قابلیت دیگری که وجود دارد حذف اطلاعات اضافی به صورت خودکار می باشد .

Summary
Article Name
نرم افزار Eviews
Description
برای تصمیم گیری وبررسی پدیده های قابل ارزیابی در مسائل اقتصادی به علم و دانشی نیاز است که توسط نرم افزار Eviews ترکیبی از مفاهیم آماری و الگوهای ریاضی و رفتار های اقتصادی جمع آوری شده و در کل ساختاری به منظور بهینه سازی با عدم کنترل فراهم آمده است .
Author
Publisher Name
سامانه برون سپاری انجام پروژه
Publisher Logo

لطفا امتیاز دهید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *