HTML مخفف Hyper text markup language است که شامل برچسب های نشانه گذاری به زبان مرورگر وب سایت است. می توان گفت این زبانی است که تقریبا همه کسانی که دستی در دنیای وب دارند با آن آشنایی دارند. این زبان علامت گذاری مبحثی به نام تگ دارد. تگ های HTML معمولا به صورت جفت هستند. تگ اول همان تگ شدوع و تگ دوم تگ پایان است که به آنها تگ باز و بسته نیز گفته می شود. هدف مرورگر این است که سندهای HTML  را بخواند و آنها را به صورت صفحات وب نمایش دهد. مرورگر تگ HTML را نشان نمی دهد اما از آنها استفاده می کند تا محتوای صفحه را نمایش دهد.

در HTML5 جدید ویژگی ها و قابلیت های فراوانی قرار داده شده است که کار را برای طراحان وب آسان تر کرده است. در طراحی HTML 5 قوانینی نیاز است: تمامی ویژگی ها و توانایی های جدید باید بر اساس CSS  و جاوا استکریپت باشند، نیاز به پلاگین به حداقل رسانده شود و کمتر از اسکریپت در صفحات استفاده شود.

HTML 5 نسل پنجم کد نویسی است که با تمام مرورگرها همخوانی دارد. در دنیای کدنویسی امروز طراحان میتوانند هر ایده ای را به واقعیت نزدیک کرده و در سایتهای اینترنتی به نمایش بگذارند. کوچکترین جزئیات در صفحات قابل تغییر و کدنویسی HTML هستند.
با افزایش استفاده از اینترنت و ورود مفاهیمی مانند بازاریابی اینترنتی، تبلیغات آنلاین و موتورهای جستجو طراحان وب به این نتیجه رسیدند که تنها نباید به ظاهر و زیبایی وبسایت های خود توجه کنند، بلکه با کدنویسی صحیح و رعایت اصول میتوانند توجه موتورهای جستجو را به خود جلب کرده و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنند. این روند همچنان به رشد و پیشرفت خود ادامه داده و ممکن است در آینده ای نه چندان دور شاهد تغییرات شگرفی در دنیای اینترنت باشیم.


ثبت پروژه