Java زبان برنامه نویسی است برای توسعه کدنویسی و برنامه های رایانه ای است. جاوا دو بخش دارد یکی به صورت Runtime است که بر روی کامپیوتر اجرا می شود و دیگری به صورت افزونه مرورگر. جاوا بر روی سیستم های مختلفی کار می کند و زبان مادر برای سیستم عامل سولاریس است. یکی از مزایای جاوا این است که اگر شما برنامه ای روی اینتل بنویسید آن برنامه روی یونیکس یا مکیتاش نیز کار خواهد کرد. از ویژگی های قابل توجه جاوا کارایی و استحکام بالای آن است.

تمامی خصوصیت های ++C و C  در جاوا وجود دارند و به همین دلیل آن را به یک زبان برنامه نویسی قدرتمند تبدیل کرده است. البته مزیتی نسبت به ++C و C  دارد و آن این است که برنامه نویسی سریعتری از لحاظ زمان دارد.

اگر جاوا استکریپت به گوشتان خورده است نباید آن را با جاوا اشتباه بگیرید. جاوا اسکریپت برنامه ای مجزا و متفاوت است که توسط سان و نت اسپیس ساخته شده است و در به منظور استفاده در اینترنت از آن استفاده می شود. دستورات جاوا اسکریپت را می توانید در ویرایشگرهای معمولی و ساده مانند وردپد ویرایش کنید.

Java برنامه ای بسیار مفید، قوی و کاربردی است و امروزه به قدری رشد کرده است که تمامی برنامه نویسان دنیا به آن علاقه دارند. این ابزار برای برنامه های بزرگ و پیچیده استفاده می شود که نیازمند تجربه ای بالا در برنامه نویسی دارد. برنامه نویسان سامانه برون سپاری پروژه ادکس این امکان را برای شما فراهم می سازند تا برنامه نویسی Java را برایتان انجام دهند.

این زبان برنامه نویسی باید کاملا بدون خطا بوده و درعین حال ساده باشد تا با کارایی بالا اجرا شود. یکی از ویژگی های جالب این ابزار، قابل حمل بودن آن است به این صورت که در پلت فرم ها و سیستم های مختلف قابلیت اجرا دارد و زمانی که برای بار اول این برنامه نوشته می شود باید این قابلیت را داشته باشد که در همه سیستم ها اجرا گردد.


ثبت پروژه