با گسترش سایت ها و زیاد شدن آنها تعداد مخاطبان نیز افزایش می باید. آمارها نشان داده اند که چیزی بیش از ۱۲۵۰۰۰۰۰۰ دامنه در اینترنت ثبت نام شده است. با این رشد روزافزون تنها HTML  پاسخگوی برنامه نویسان نبوده و به این دلیل برخی از آنها به PHP که یک زبان برنامه نویسی است روی آورده اند.

php  پنج نسخه در حال حاضر دارد که نسخه ۵ آن عرضه شده است. این زبان برنامه نویسی یکی از پرطرفداترین زبانهای اسکریپتی است که رقبای بسیاری مانند  Perl, JSP, ColdFusion و ASP.NET دارد اما PHP برتری نسبت به این رقبا داشته که عبارتند از:

داشتن واسطه های مختلف برای سیستم پایگاه های اطلاعاتی مختلف

استفاده و کارایی بالا

کتابخانه داخلی برای انجام امور متداول

هزینه کمتر

امنیت بالاتر

بهینه سازی کدها در پیاده سازی زبان PHP نقش اساسی دارد. با بهینه سازی کدها میتوانید زمان اجرای کدها را به حداقل برسانید. در این روش حجم کد اول از همه کم می شود و سپس قسمت های تکراری با هم ادغام و یا حذف می شوند.

اما چه موقع بهتر است از PHP استفاده کنیم؟

به طور کلی بهتر است زمانی که سایتی با کاربران زیادی سر و کار دارد و به روز رسانی منظم و تقریبا سریعی دارد توصیه می شود از این زبان برنامه نویسی استفاده کرد. البته پیش از شروع برنامه نویسی حتما با طراحی سایت و برنامه نویس حرفه ای مشورت کنید تا بهترین نوع خدمات برای شما انتخاب گردد. شما با سفارش برنامه نویسی به سامانه برون سپاری پروژه همه فرایند را منظم و طبق نامه پیش خواهید برد. این زبان برنامه نویسی وب سایت شما را به همان صورت که می خواید می سازد و رویای شما را محقق می سازد.


ثبت پروژه