در نرم افزارهای آماری هر رشته، چگونگی آماده کردن داده ها برای تحلیل آماری برای دانش پژوهان مسئله ای مهم است. به این منظور باید داده هایی که خود محقق ثبت کرده است کنترل نهایی شوند تا از درستی و صحت آنها اطمینان حاصل شود و در صورتی که ایرادی دیده شد آن را اصلاح نماییم. همه قالب ها باید یکسان باشند و از فرمت یکسانی برای نظم دادن به داده ها استفاه شود. به طور کلی برای هر رشته و هر نوع روش تحقیق نرم افزار آماری خاص خود آن انتخاب می شود. نرم افزار SPSS، SAS، STATISTICA، MINITAB، NCSS، EviewS، Lisrel، R، Export Choice و نرم افزارهای بسیاری برای تحلیل آماری وجود دارند.
نرم افزار R Statistical که به نرم افزار R معروف است، نوعی نرم افزار برنامه نویسی است که پیچیدگی های خاص خود را دارد. نرم افزار R بر روی انواع پلت فرم های یونیکس، ویندوز و مک کار می کند. می توان گفت که این نرم افزار یک پروژه ای نابغه است که به زبان اس شباهت دارد. R انواع تکنیک های گرافیکی آماری را فراهم می کند که بسیار توسعه پذیر هستند.
چرا از R Statistical استفاده کنیم؟ زیرا:
۱٫ نرم افزاری رایگان است! چه استاد باشید و چه دانش پژوه این مسئله سودی واضح برایتان خواهد داشت.
۲٫ بر روی بسیاری از پلت فرم ها اجرا می شود.
۳٫ از روش های نوین آماری به گونه ای آسان و رفتاری واضح استفاده می کند.
۴٫ برنامه های پیشرفته آماری دارد که در دیگر نرم افزارها مشاهده نمی کنید.
یکی از نقاط قوت نرم افزار R این است که طرحی با کیفیت تولید می کند که شامل اشکال و فرمول های مورد نیاز است. این نرم افزار به صرت رایگان در سایت اصلی آن قابل دریافت است.
نرم افزار R Statistical به منظور مدیریت داده ها، محاسبه و نمایش نمودارها استفاده می شود. این نرم افزار ذخیره سازی موثری داشته و دارای مجموعه ای از ابزارهای منسجم آماری است. امکانات نموداری R برنامه نویسی ساده و کارامدی دارند که شامل منحنی های تحت کاربری، شرطی ها و لوپ می شود.


ثبت پروژه